پروتئین کازئین چیست؟

کازئین چیست؟

کازئین یک پروتئین با جذب آهسته است که عموماً به عنوان مکمل روزانه، آن را دریافت می‌کنیم.

این پروتئین اسیدآمینه‌های خود را به آهستگی آزاد می‌کند بنابراین مصرف آن قبل از خواب است، چرا که باعث ریکاوری و کاهش از کار افتادگی عضلات به هنگام خواب می‌شود.

همچنین چندین مطالعه، افزایش رشد عضلات را در کنار تعداد زیادی از منافع دیگر، برای کازئین گزارش کرده‌اند.

*** خرید پودر پروتئین پگاه خراسان وزن 1 کیلویی ***

***خرید وزن 2 کیلو گرم پروتئین پگاه کلیک کنید***

*** خرید پودر پروتئین پگاه خراسان وزن 5 کیلویی ***

کازئین یک پروتئین مؤثر در عضله سازی

بدن‌سازان و ورزشکاران دهه‌هاست از این پروتئین استفاده می‌کنند.

این پروتئین تمام اسیدآمینه‌های ضروری بدن را دارد و بیشتر آن، اسیدآمینه لوسین است که آغازگر ساخت پروتئین در عضلات است.

در یک مطالعه، مقایسه‌ای بین دو گروه، که گروه اول پروتئین کازئین دریافت کرده‌اند و گروه دوم که این پروتئین را دریافت نکرده‌اند، انجام شده است، شاهد رشد دو برابری عضلات و کاهش سه برابری بافت چربی در مقایسه با گروه پلاسبو بوده‌اند.

(پلاسبو در این جا به این معناست که گروه دوم هم موادی را تحت عنوان کازئین دریافت می‌کردند ولی کازئین نبوده و در واقع یک نوع تلقین است چراکه گاهی تلقین می‌تواند اثرگذار باشد که باید بررسی شود.)

تفاوت‌های کازئین با پودر وی

به منظور استفاده بهینه از پروتئین وی و کازئین، شما باید آن‌ها را در زمان مناسب استفاده کنید، زیرا زمان مصرف پروتئین‌ها یکی از موارد مهم می‌باشد! پروتئین کازئین باید تنها پروتئینی باشد که قبل از خوابیدن مصرف می‌کنید. این امر مربوط به تعادل مثبت و منفی نیتروژن می‌باشد (این را می‌توانید تعادل پروتئین نیز بنامید)، زیرا در این مدت شما در خواب بوده و به مدت ۶ الی ۱۰ ساعت پروتئینی مصرف نمی‌کنید. شما نمی‌خواهید که ماهیچه‌های ایجاد شده در طی شب تجزیه شوند، بنابراین استفاده از پودر پروتئینی که به آرامی آزاد می‌شود از این امر جلوگیری می‌کند. پروتئین وی، که یکی از پروتئین‌های ضروری برای استفاده در صبح یا بعد از تمرین می‌باشد، در شب به کار برده نمی‌شود زیرا در مدتی کمتر از یک ساعت جذب می‌شود.

در صورتی که بیش از سه ساعت غذایی نخواهید خورد یا از پروتئین به جای غذا استفاده می‌کنید، شما باید ترکیبی از وی و کازئین را با درصد ۵۰/۵۰ استفاده کنید ( پود پروتئین پگاه شامل 80 درصد پروتئین کازئین و 20 درصد پروتئین وی می باشد ). این امر پروتئین مورد نیاز بدن را تا وعده غذایی بعدی تامین می‌کند. در صورتی که هر دو یا سه ساعت غذا می‌خورید، شما می‌توانید از پروتئین وی در بین وعده‌های غذایی خود استفاده کنید. شایان ذکر است در صورتی که مصرف غذایی شما بالا نیز باشد، باید از پروتئین استفاده کنید. در اینجا ما در مورد مصارف خاص پودرهای مختلف سخن می‌گوییم و علی رغم اینکه می‌توانید با استفاده از غذا نیز به این مزایا دست یابید، شایان ذکر است که غذا دارای کالری و چربی می‌باشد که مغایر اهداف شما می‌باشند. علاوه بر این، بسیاری از افراد علاقه‌ای به خوردن غذا قبل از خواب ندارند. من دوست دارم که هر سه ساعت یکبار غذا بخورم اما می دانیم که این امر در عمل امکان پذیر نمی‌باشد. بنابراین با استفاده از پودرهای پروتئین، می‌توانم پروتئین را تهیه کرده و مصرف کنم و نیازهای پروتئینی خود را بلافاصله برآورده سازم. سرانجام، به خاطر داشته باشید که غذا، صرف نظر از میزان پروتئین، زمان بیشتری را برای تجزیه و هضم نسبت به مایعات نیاز دارد. هر موقع که می‌توانید غذا بخورید اما به خاطر داشته باشید که در زمان خاص توضیح داده شده نیز پروتئین استفاده کنید.

مزایای پروتئین کازئین

1. خاصیت آنتی باکتریال و تقویت کننده سیستم ایمنی

در بعضی از مطالعات سلولی مشاهده شده است که این پروتئین می‌تواند اثرات ضد میکروبی، تقویت سیستم ایمنی و کاهش فشار خون را داشته باشد.

2. تأثیر بر روی سطح‌ تری‌گلیسیرید

در یک مطالعه که بر روی 10 نفر داوطلب دارای اضافه وزن انجام شده است شاهد کاهش سطح‌ تری‌گلیسیرید بوده‌اند.

3. کاهش رادیکال آزاد

بعضی از پپتایدهای پودر کازئین می‌تواند اثر آنتی اکسیدانی داشته باشد و با رادیکال‌های آزاد مبارزه کند.

4. کاهش چربی

در یک مطالعه که در طی 12 هفته انجام شده است، افرادی که این پروتئین را دریافت می‌کردند، 3 برابر کاهش در چربی را نسب به افراد پلاسبو تجربه کرده‌اند.

نحوه استفاده از کازئین برای بهره بیشتر

پروتئین کازئین یک منبع با مقادیر زیاد از پروتئین است که بسیار هم مرسوم است.

اگر قبل یا بعد از گرم کردن می‌خواهید از پروتئین مصرف کنید بهتر است از پروتئین‌هایی استفاده کنید که سریعاً جذب می‌شود مانند کازئین هیدرولیز شده و یا پروتئین وی.

بهترین زمان استفاده قبل از خواب است. از آنجائیکه پروئین پگاه هم شامل پروتئین وی و هم پروتئین کازئین می باشد لذا توصیه می شود بعد از محاسبه میزان پروتئین مصرفی، آن را تقسیم بر سه کنید و در سه وعده صبح ناشتا، عصر بعد از تمرین و شب پیش از خواب پودر پروتئین پگاه را مصرف نمایید.

*** خرید پودر پروتئین پگاه خراسان وزن 1 کیلویی ***

***خرید وزن 2 کیلو گرم پروتئین پگاه کلیک کنید***

*** خرید پودر پروتئین پگاه خراسان وزن 5 کیلویی ***